Izodom 2000

Izodom został opracowany w 1991 roku przez firmę Izodom 2000 Polska, która od ponad dwudziestu lat zajmuje się produkcją kształtek styropianowych dla budownictwa, specjalistycznych płyt dociepleniowych oraz innych elementów z tworzyw piankowych. 

 

System budowlany Izodom pozwala na kompleksową budowę domu począwszy od fundamentu (płyty fundamentowej) na dachu skończywszy. Dzieli się on na kilka podsystemów, które umożliwiają wznoszenie obiektów o różnym zapotrzebowaniu energetycznym i różnym współczynniku przenikania ciepła ścian od U=0,28 W/m2K do U=0,1 W/m2K. Pozwala to na budowę obiektów mieszkalnych w różnych klasach izolacyjności. W systemie STANDARD klasa izolacyjności jest nieco lepsza od obowiązującej normy budowlanej (U=0,30 W/m2K) i wynosi U=0,28 W/m2K a zapotrzebowanie na ciepło wynosi mniej niż 160 KWh/m2 rocznie. W systemie KING BLOK wznosi się budynki energooszczędne o klasie izolacyjności U=0,15 W/m2K a zapotrzebowanie na ciepło wynosi mniej niż 80 KWh/m2 rocznie. System SUPER KING BLOK ma współczynnik przenikania ciepła U=0,1 W/m2K a możliwe do osiągnięcia zapotrzebowanie na ciepło wynosi 15 KWh/m2 rocznie. Podsystem ten spełnia wymogi budownictwa pasywnego.

 

Zobacz filmik z telewizji TV Defacto:

 

 

 
Dlaczego technika IZODOM?
 
1. Szybkość wykonania.
Dzięki wykorzystaniu naszych elementów budowa fundamentu to krótszy czas oraz zakres pracy.

2. Stabilność.
Płyty fundamentowe IZODOM 2000 są stabilniejsze niż obecnie projektowane ściany, są elementem monolitycznym.
 
3. Łatwiejsza ochrona termiczna i przeciwwilgociowa.
W porównaniu do tradycyjnych ław i ścian fundamentalnych płytę jest łatwiej zaizolować, nie trzeba robić żadnych dodatkowych izolacji pionowych czy też poziomych.
 
4.Łatwość wykonania.
Prosta budowa płyt IZODOM 2000 ułatwia pracę, wyklucza możliwość popełniania błędów.
 
5. Płytkie posadowienie płyty.
Płyta ma możliwość posadowania jej już od 0,5 m. głębokości, dzięki czemu zmniejszamy zakres czasu i kosztu prac ziemnych.

 

 

 

 

Certyfikaty

 


< Wracaj
DANE KONTAKTOWE
MAPA STRONY
SOCIAL MEDIA
Future home sp. z.o.o.
Oddział w Bydgoszczy
ul. Nakielska 194A
tel. 607 660 347
e-mail: info@futurehome.bydgoszcz.pl